Młodzi kolarze rywalizowali w Mstowie

Najlepsi juniorzy młodsi i juniorki młodsze walczyli o tytuł Mistrza Polski w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

16 lipca rywalizowano w Mstowie i okalających go miejscowościach, gdzie na starcie stanęło 50 najlepszych juniorek młodszych oraz 110 juniorów młodszych. Na panie czekało 58,4 km (4 rundy po 14,6 km), panowie pokonali zaś o dwa okrążenia więcej (87,6 km).

Mistrzynią Polski wśród pań została Gabriela Kaczmarczyk z KK Ziemia Darłowska. Na 4 miejscu finiszowała Nadia Hartman z Kolejarza Częstochowa.  Wśród panów triumfował Marcin Włodarski z UKS Koźminianka Koźminek.

Puchar i nagrody w imieniu Powiatu Częstochowskiego, który wspierał imprezę, wręczyli Wicestarosta Częstochowski Jan Miarzyński i Rzecznik Prasowy Patryk Jeziak.

- Gratuluje przejechania bezpiecznie tego trudnego wyścigu. Warunki nie były łatwe, a gorąc doskwierał wszystkim – mówił wicestarosta Jan Miarzyński. – Chciałbym także pogratulować Kolejarzowi Częstochowa organizacji tej imprezy. Wiemy, że nie jest to łatwe zadanie, dlatego tym większe słowa uznania dla prezesa Grzegorza Gronkiewicza i całego zarządu – dodał wicestarosta.

Zawody zostały zorganizowane przez Śląski Związek Kolarski we współpracy z CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa.