Jest bezpieczniej!

Za nami kolejna inwestycja drogowa, która w znaczący sposób podniosła bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg powiatowych. Oficjalnie została zakończona  budowa chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu drogi powiatowej nr 1077S na odcinku Cegielnia-Kuchary (Gmina Mstów).

Wartość inwestycji wyniosła 3.250.000,00 zł. Dzięki sprawnie zrealizowanym pracom mieszkańcy korzystają z chodnika o długości ponad 2 km. Zrealizowany odcinek pozwolił dokończyć budowę całości chodnika biegnącego od budynku Urzędu Gminy Mstów, aż do końca Kuchar, łącznie tworząc 3,64 km bezpiecznej drogi dla pieszych. 

Jak mówił Starosta Krzysztof Smela- Powiat Częstochowski, w swoim zarządzie posiada ponad 577 km dróg, widać jak te drogi w ciągu ostatnich lat zmieniają się na lepsze, oczywiście jeszcze wiele jest do zrobienia, natomiast sumienną pracą odnosimy na tym odcinku sukcesy.

Powiat Częstochowski we współpracy z lokalnymi samorządami stale prowadzi działania podnoszące komfort i bezpieczeństwo użytkowników naszych dróg. W trakcie realizacji są kolejne inwestycje.

Życie i zdrowie ludzkie jest wartością nadrzędną, jak wiemy polskie drogi niestety nie znajdują się w czołówce najbezpieczniejszych, dlatego my tu w naszej małej ojczyźnie jako Powiat staramy się jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, to są może mało spektakularne inwestycje, ale przynoszące ogromne korzyści- dodaje Wicestarosta Jan Miarzyński 

Udział w oficjalnym odbiorze drogi wzięli: Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Wicestarosta Jan Miarzyński, Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego Adam Morzyk, Radni Powiatu Częstochowskiego: Urszula Całusińska, Adam Jaruga, Robert Knysak, Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Roman Pakuła wraz z Zastępcą Mariuszem Dobrakowskim.