35-lecie DPS Turów


Tegoroczny Piknik Jesienny w Domu Pomocy Społecznej był szczególny- świętowano 35-lecie funkcjonowania. To wspaniały jubileusz, za którym kryje się wiele historii mieszkańców, a przede wszystkim ogromne serce osób, które w ramach naszej instytucji niosą pomoc.

Coroczny Piknik Jesienny jest ważnym elementem budowania więzi pomiędzy mieszkańcami naszych Domów Pomocy Społecznej wraz z udziałem ich rodzin i środowisk wspierających. Domy Pomocy Społecznej znajdujące się w zarządzie Powiatu Częstochowskiego stwarzają nie tylko wspaniałe warunki bytowe dla swoich pensjonariuszy, ale przede wszystkim budują wewnątrz rodzinną atmosferę.


Przekazuję serdeczne gratulacje dla Dyrekcji oraz Pracowników DPS-ów, to dzięki ich codziennym staraniom wyraz Dom w nazwach naszych instytucji nabiera prawdziwego znaczenia- mówił Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.

Powiat Częstochowski prowadzi trzy Domy Pomocy Społecznej; w Blachowni, Turowie oraz Lelowie.  Rodzinne pikniki organizowane przez nasze DPS-y są już tradycją na stałe wpisaną w kalendarz. Domy Pomocy Społecznej są placówkami świadczącymi usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności. Podkreślenia wymaga fakt, że DPS-y prowadzone przez nasz Powiat posiadają bardzo dobre warunki. Troska o mieszkańców polega nie tylko na modernizacji infrastruktury, ale także właściwej organizacji opieki z ukierunkowaniem zarówno na stan zdrowia fizycznego, ale też dobre samopoczucie mieszkańców i dawanie codziennej radości.

Festyn odwiedzili Gwidon Jelonek Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego, Urszula Całusińska Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Częstochowskiego wraz z Radnymi Joanną Tekielą, Danutą Tomzą i Adamem Jrugą, Naczelnik Wydziałów Starostwa Powiatowego w Częstochowie: Karol Ostalski, Mirosława Góral, Anna Dziewior, Anetta Ujma.  Obok ciepłych słów i życzeń pojawiły się również wspaniałe prezenty.

Jak mówiła Wiceprzewodnicząca Urszula Całusińska: Gdybym miała namalować Serce byłoby to serce pracowników, którzy swoimi rękami, swoją miłością, swoim rozumem otaczają tych, którzy tego serca wymagają, proszą o nie. To bardzo ważne. Dziękuję Państwu za to!  Wam Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy DPS Turów życzę, abyście zawsze czuli się tu jak w prawdziwym domu. Wszystkiego najlepszego i udanej zabawy!

W trakcie spotkania nie zabrakło  występów artystycznych przygotowanych przez pensjonariuszy, nikt nie pozostał też głodny, kuchnia serwowała wspaniałe potrawy. Zorganizowane zostały również gry i zabawy dla uczestników. Całości  dopisała piękna  jesienna pogoda.