Wojewódzka nagroda „Śląski Prometeusz 2019” dla Magdaleny Moroziuk z PCPR w Częstochowie

29 listopada odbyła się Gala będąca podsumowaniem pierwszej edycji Wojewódzkiego Konkursu „Śląski Prometeusz 2019”. 

Konkurs pod patronatem Izabeli Domogały - Członka Zarządu Województwa Śląskiego został zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Katowicach i ogłoszony 30.10.2019 r. 

Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie wybitnych, wyróżniających się pracowników systemu pomocy i integracji społecznej, którzy swa postawą, zaangażowaniem oraz aktywnością mogą stanowić wzór do naśladowania dla innych osób w czterech następujących kategoriach: 

- pracownik socjalny, 

- opiekun/asystent/pielęgniarka, 

 -terapeuta/specjalista reintegracji, 

 -pracownik obsługi. 

Nasza koleżanka Magdalena Moroziuk - zdobyła II miejsce w kategorii: Pracownik Obsługi i uhonorowana została pamiątkową statuetką, dyplomem i bonem podarunkowym o wartości 300 zł.

Gala, która miała bardzo uroczysta oprawę odbyła się w Bytomskim Centrum Kultury BECEK. Wyróżnienia i nagrody wręczyli Izabela Domogała - Członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Grzegorz Baranowski Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach. Uroczystość uświetnił występ Wojtka Szumańskiego z zespołem.

Impreza o takiej randze z pewnością przyczyni się do promocji zawodów pomocowych, podniesienia ich prestiżu i poprawy wizerunku. Zaprezentowane zaangażowanie, profesjonalizm i dokonania wyróżnionych i nagrodzonych pracowników służb społecznych spowodują  upowszechnienie nowatorskich działań i godnych naśladowania rozwiązań w codziennej pracy w systemie pomocy i integracji społecznej. 

Dziękujemy organizatorom za pomysł i realizację przedsięwzięcia .

Zachęcamy inne jednostki polityki społecznej do udziału w konkursie w następnych latach. 

Te naprawdę bardzo podniosłe i uroczyste chwile na długo zostaną w naszej pamięci. 

Gratulujemy koleżance Magdalenie Moroziuk i jesteśmy z niej bardzo dumni!W imieniu zespołu pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie 

w Częstochowie

Katarzyna Buchajczuk

dyrektor