V Spartakiada Gmin Powiatu Częstochowskiego za nami

28 maja na obiektach sportowych w Blachowni reprezentacje gmin walczyły o miano najbardziej sportowej gminy w powiecie częstochowskim

Delegacje gmin na płytę boiska wprowadziła Orkiestra Dęta MDK Blachownia, a uroczystego otwarcia dokonali Starosta Częstochowski Krzysztof Smela i Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska. Gospodarze powitali również reprezentację z powiatu hajnowskiego na czele ze starostą Andrzejem Skiepko, która rozegrała mecz piłki nożnej z powiatem częstochowskim.

- W samorządowej rodzinie wszyscy powinniśmy się szanować. Bardzo się cieszę, że z każdej gminy, oprócz zawodników, widzę wójta, albo zastępcę. Właśnie o to chodzi. Chciałem wszystkich wójtów, sekretarzy, radnych powitać. Wiem, że będziecie również startować i godnie reprezentować swoje gminy – zaznaczył starosta Krzysztof Smela.

Ducha spartakiady oddają najlepiej słowa Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Kubata - życzę pięknej wspaniałej imprezy i żeby wszyscy wygrali, choć wiem, że to niemożliwe.

Organizator spartakiady, Powiatowe Zrzeszenie LZS, zadbał o bogaty i różnorodny program imprezy. Na boisku piłkarskim odbywał się turniej piłki nożnej, jednocześnie na hali sportowej rywalizowali siatkarze i tenisiści stołowi. Na murawie stadionu publiczność oklaskiwała tak widowiskowe konkurencje, jak przeciąganie liny, czy „dziurawe wiadro”. Nie zabrakło również rywalizacji w sportach wymagających dużej precyzji i dokładności – rzutach do kosza, strzałach na bramkę i żonglerce piłką, która jak przyznali sędziowie, stała na bardzo wysokim poziomie.

Zakończenie imprezy przyśpieszyła pogoda. Niestety podczas ulewnego deszczu, sędzia liczący klasyfikację łączną, nie uwzględnił wyników z  piłki nożnej i ogłoszone na płycie boiska wyniki obejmowały tylko 13 z 14 konkurencji. W imieniu organizatora, Powiatowego Zrzeszenia LZS przepraszamy za pomyłkę. Zgodnie z duchem sportowym, gminy, które otrzymały nagrody finansowe, zatrzymają je, a reprezentacje, które awansowały po doliczeniu piłki nożnej, otrzymają rekompensatę i nowe dyplomy.

Protokół końcowy w załączniku.