Świętowano w Kłomnicach

Kłomnicki Jarmark Wielkanocny na Pasterniku odbył się 25 marca 2023 roku. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i gości. Na zaproszenie wójta gminy Kłomnice przybył m.in. Wicestarosta Częstochowski Jan Miarzyński oraz radne powiatowe Bożena Lara i Elżbieta Łągiewka.

Na jarmarku pojawiło się wiele stoisk z różnorodnym rękodziełem, takim jak ręcznie robione ozdoby wielkanocne, piękne hafty, koronki, ceramika, pisanki oraz biżuteria.  Wśród wystawców nie zabrakło również, stoisk z kłomnickim rarytasem, czyli miodem z pobliskich pasiek. Jak co roku pojawiło się wiele stoisk z jedzeniem, przygotowanym przez KGW oraz Kluby Seniora, w tym tradycyjne polskie wypieki, takie jak babki wielkanocne, serniki i mazurki.

Nie zabrakło występów artystycznych, które odbyły się na nowej scenie plenerowej. Na rozpoczęcie  Jarmarku wystąpiła Orkiestra Dętą OSP Kłomnice i wraz z Mażoretkami Fanaberia. Wystąpiły również zespoły ludowe: Zespół Śpiewaczy  „Klepisko”, Zespół Śpiewaczy  „Kumosie” ze Skrzydlowa, Zespół  Śpiewaczy  „Zdrowianki”, oraz Zespół  Śpiewaczy Kłomnice. Do tańca porwał Zespół Taneczny  „Senioritki” oraz wokalistki ze Studia Piosenki prowadzonym przez nasz Ośrodek Kultury. Podczas wydarzenia odbyło się także, rozstrzygnięcie XXXIV Konkursu na Najpiękniejszą Palmę i Koszyczek Wielkanocny, zostały wręczone nagrody i dyplomy.  Dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy mieli okazję spotkać się i spędzić miło czas w gronie swoich przyjaciół i znajomych oraz poznać tradycje i kulturę lokalną.