Starostwo wspiera Policję

10 grudnia Starosta Częstochowski Krzysztof Smela przekazał Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie walizkę edukacyjną, która zawiera substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. 

Przy pomocy zawartości walizki funkcjonariusze będą edukować rodziców oraz nauczycieli, którzy często nie zdają sobie sprawy, że posiadanie określonych przedmiotów może świadczyć o tym, że dziecko zażywa lub ma kontakt z narkotykami.

Walizka jest doskonałym narzędziem wspierającym walkę z narkotykami i  środkami odurzającymi. Wszystko po to, by nabyć wiedzę, jak ustrzec dzieci przed narkotykami i dopalaczami oraz jak reagować na podejrzane zachowania. Dodatkowo starosta przekazała KMP elementy odblaskowe, które w ramach kampanii społecznej „Błyszczę przykładem” będą rozdawane dzieciom i młodzieży na terenie powiatu częstochowskiego w celu promowania właściwych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia oraz zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo uczestnika ruchu drogowego. W spotkaniu, oprócz Członków Zarządu Powiatu, uczestniczyła Naczelnik Wydziału ZO Anetta Ujma, Naczelnik Wydziału Prewencji KMP Artur Włodarski oraz mł. asp. Kamil Sowiński.