Powiat koordynuje pomoc z zagranicy

Francuskie Stowarzyszenie Chartres Initiatives powierzyło koordynację swoich działań pomocowych powiatowi częstochowskiemu.


Informowaliśmy o pomocy dla Ukrainy, która dotarła do nas z Niemiec i Anglii. Kolejna pomoc przybyła z Francji. 8 kwietnia dotarł konwój z pomocą o wartości blisko 20 tys. euro, zawierający pieluchy, mleko dla dzieci, środki higieniczne, środki pierwszej potrzeby i leki. 

- Dary zostaną teraz skatalogowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i zagospodarowane według zgłaszanych potrzeb – informuje Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.

- Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w poszczególny etapy współpracy. Począwszy od Powiatowego Zarządu Dróg, Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Wydziału Edukacji, aż po Zespół Szkół w Złotym Potoku. Szczególne podziękowania kieruję do Dawida Sójki z Miejsko-Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, który odpowiadał za kontakt i opiekę nad francuską delegacją – dodaje starosta Smela.

Stowarzyszenie Chartres Initiatives skupia około 40 przedsiębiorców z francuskiego departamentu Eure-et-Loir. Jego głównym celem jest działalność na rzecz rozwoju gospodarczego i pomoc humanitarna.