Porządek w powiecie

12 grudnia w Starostwie Powiatowym w Częstochowie odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Stan bezpieczeństwa weterynaryjnego omówiła Ewa Stachowiak – Powiatowy Lekarz Weterynarii, a stan sanitarny przedstawił zastępca dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Ryszard Mysłek.  W kolejnym punkcie przedstawiciele straży pożarnej i policji zaprezentowali stopień przygotowań w zakresie zimowego utrzymania bezpieczeństwa. Z akcji prewencyjnych warto zapoznać się z materiałem przygotowanym przez PSP w Częstochowie, „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” 

Zebrani mogli poznać również stan przygotowań do zimy Powiatowego Zarządu Dróg, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Na zakończenie Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Anetta Ujma podsumowała przebieg ćwiczeń „Przejazd 2019” z zakresu zarządzania kryzysowego, które odbyło się w dniu 6 listopada br. na przyjeździe kolejowym w Starym Cykarzewie.