Oddaj głos i zmieniaj region

W ramach budżetu obywatelskiego naszego województwa ruszyło głosowanie na projekty mieszkańców. Jest to pierwsza edycja budżetu, a przeznaczono na ten cel 10 milionów złotych. W ramach marszałkowskiego budżetu obywatelskiego może oddać głos na projekty z powiatu częstochowskiego. Jeden z mobilnych punktów do głosowania jest zlokalizowany w Częstochowie.

W regionie częstochowskim można wybierać z pośród 12 projektów. „Dzień Dziecka na granicy powiatów” umożliwi organizację zabawy dla dzieci, Biblioteka dla każdego ma pomóc wzbogacić ofertę kulturalną bibliotek w Częstochowie i powiecie, Popularyzacja turystyki kajakowej na Liswarcie i Warcie ma na celu zachęcenie do poznawania tych terenów z innej perspektywy – to tylko niektóre z projektów. W naszym podregionie obejmującym powiat częstochowski, kłobucki, myszkowski oraz Częstochowę największym projektem jest „Ogród dla pacjenta Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie” (408474, 40 zł). ŚRODOWISKOWA PRACOWNIA CERAMIKI I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO tworzymy sercem – zastosowanie zasad Vedic – Art w różnych technikach sztuk plastycznych i rękodzielnictwie to natomiast integracja międzypokoleniowa realizowana podczas warsztatów artystycznych.   

Jednym z projektów realizowanym na obszarze powiatu częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego jest Ocalić od zapomnienia – historia, zabawa, edukacja. Głównym celem przedsięwzięcia jest przypomnienie lokalnych tradycji oraz przekazanie wiedzy na temat średniowiecznych obiektów znajdujących się na tym terenie. W ramach projektu będą podejmowane próby odtwarzania sposobu życia w odległych wiekach. Z kolei w ramach innego pomysłu mogą być rozwijane zainteresowania muzyczne dzieci i młodzieży. „Setka najbardziej aktywnej młodzieży. Pracowita, ambitna, grająca na dęciakach i chcąca się rozwijać. Chcesz zagrać w takiej Orkiestrze?” to projekt dla pasjonatów gry na instrumentach dętych.  

Głosować można on – line oraz w mobilnych punktach do głosowania. Najbliższy mobilny punkt znajduje się w Częstochowie przy ulicy Sobieskiego 7 (Międzywydziałowy Zespół Zadaniowy w Częstochowie, pokój 127). 


Link do głosowania