3 grudnia na scenie częstochowskiego Klubu Politechnik zaprezentowali się uczestnicy XII Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego.
Do rywalizacji przystąpiło 5 przedszkolaków, 16 osób ze SP klas I-IV, 19 osób ze SP klas V-VIII i 4 wokalistów ze szkół ponadpodstawowych. Do oceny artystycznej wykonawców została powołana Komisja Konkursowa w składzie:
1. Małgorzata Kaniowska – Przewodnicząca Komisji, Adiunkt w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
2. Karol Ostalski - Muzyk, Animator Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.
3. Łukasz Stanisz - Muzyk Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego w Warszawie.
Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria I : Przedszkola
Jury postanowiło przyznać szczególne wyróżnienia następującym wykonawcom:
Martyna Wieczorek z Gminnego Przedszkola w Olsztynie (za ogólny wyraz artystyczny)
Julia Pikuła z Przedszkola we Wrzosowej, gm. Poczesna (za dobór repertuaru)
Maja Kocik z Publicznego Przedszkola w Konopiskach (dla najmłodszego uczestnika)
Wiktoria Strzelecka ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie, gm. Poczesna (za stylizację sceniczną)
Pola Szyda z I Niepublicznego Lingwistycznego „Oxford for Kids” w Wygodzie, gm. Konopiska (za intonację i bardzo dobra dykcję)
Kategoria II : Szkoły Podstawowe kl. I-IV
I miejsce Wiktoria Harabas ze SP w Jamkach-Korzonku
II miejsce Emila Świąć z GOKiS w Mykanowie
Amelia Nićka ze SP w Skrzydlowie
III miejsce Antonina Saleta ze SP w Dąbrowie Zielonej
Martyna Piech ze SP w Starym Kocinie
Roksana Witkowicz z GCKIiR w Poczesnej
Oraz przyznać wyróżnienia dla:
Zofia Gawron ze SP w Turowie
Zuzanna Bilecka ze SP w Lubojnie
Kinga Duś ze SP nr 2 w Konopiskach
Kategoria III : Szkoły Podstawowe kl. VI-VIII
I miejsce Nadia Gołda z GOKiS w Mykanowie
Nela Kucharczyk ze SP w Czarnym Lesie
II miejsce Zuzanna Kijak ze SP we Wrzosowej
Maria Pietrzak z GCKIiR w Poczesnej
Kornelia Góra ze SP nr 1 w Koniecpolu
III miejsce Kinga Szymczyk ze SP w Poczesnej
Karolina Kwasek z GOK Rędziny
Maja Respondek ze SP w Starym Kocinie
Oraz przyznać wyróżnienia dla:
Nikola Zyskowska z ZSP w Lubojnie
Patryk Rorat z GOK w Dąbrowie Zielonej
Wiktoria Sowa ze SP w Starczy
Kategoria IV: Szkoły Ponadpodstawowe
I miejsce Klaudia Ujma z GCKIiR w Poczesnej
II miejsce duet Jakub Wójcik i Julian Nowicki z GCKIiR w Poczesnej
III miejsce nie przyznano
Wyróżnienie Krystian Fajer z ZS im. W. Szafera w Złotym Potoku