Nagrody Starosty Częstochowskiego dla uzdolnionych uczniów

Dwudziestu siedmiu uczniów z powiatu częstochowskiego zostało wyróżnionych w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży”.  

- Cieszymy się, że chcecie pokazać, że jesteście w czymś bardzo dobrzy. Dla nas to dodatkowe wyróżnienie, że na terenie powiatu znajdują się osoby, które świetnie sobie radzą w nauce, kulturze i sporcie – mówi Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.

- Jesteśmy tu w roli tych, którzy dostrzegają, inicjują. Pokazujemy, że nie jesteście sami dla siebie, ale, że jesteście widoczni, a Wasza praca jest doceniana. Życzę Wam, byście tez w przyszłości potrafili udowodnić wszystkim, że nie jesteście przeciętni i potraficie naprawdę dużo – dodaje starosta.

Nagrody przyznane zostały za średnią ocen co najmniej 4,75 uzyskaną w poprzednim roku szkolnym 2022/2023 oraz za szczególne wyróżnienia w jednej z trzech kategorii:

- nauka – w poprzednim roku szkolnym uczeń  zajął I miejsce w konkursie, turnieju lub olimpiadzie na szczeblu wojewódzkim lub co najmniej III miejsce na wyższych szczeblach,

- kultura - w poprzednim roku szkolnym uczeń zdobył I,II,II miejsce lub wyróżnienie w konkursach artystycznych rangi międzynarodowej, 

- sport – w poprzednim roku szkolnym uczeń zajął co najmniej IV miejsce w finałach Mistrzostw Polski w dyscyplinach sportowych, których organizatorem jest Polski Związek Sportowy.

- Jesteście wyróżnieni z 30 tysięcy młodzieży z powiatu częstochowskiego, uczącej się od klasy czwartej wzwyż oraz w szkołach średnich. Jest czym się pochwalić – zauważa wicestarosta Jan Miarzyński. -  Rozwijajcie swoje talenty i zainteresowania, tak jak robicie to do tej pory – życzy wicestarosta.Nagrody otrzymali:

KULTURA:    

1. Bartosz Bąk gm. Kłomnice,

2. Milena Bąk gm. Kłomnice,

3. Kinga Kipigroch gm. Kłomnice,

4. Laura Grabarczyk gm. Kłomnice,

5. Emilia Kołdon gm. Rędziny,

6. Maja Pijet gm. Olsztyn,

7. Michalina Juchnik gm. Mstów,

8. Lena Figler gm. Kłomnice,

9. Igor Żak gm. Mstów,


NAUKA:     

1. Natalia Misiewicz gm. Kłomnice,

2. Miłosz Kiedrzyński gm. Janów,

3. Robert Konatowski gm. Przyrów,

4. Emilia Musielińska gm. Kłomnice,

5. Bartosz Kołdon gm. Rędziny,

6. Emilia Stolarczyk gm.  Olsztyn,

7. Julia Stanuchiewicz gm. Przyrów,

8. Sandra Bińczyk gm. Mykanów,

9. Urszula Kłak gm. Kłomnice,

10. Róża Dawid gm. Mstów,

11. Filip Zalas gm. Kłomnice,

12. Dawid Kaczmarzyk gm. Koniecpol,

13. Michalina Pawlik gm. Przyrów,

14. Maja Suchecka gm. Przyrów,

15. Mikołaj Makles gm. Mykanów,

16. Kacper Karoń gm. Janów,SPORT:    

1. Gabriela Skórkowska  gm. Mstów,

2. Natalia Piwowarska gm. Poczesna.


Nagrody finansowane są z dochodów własnych powiatu częstochowskiego i wynoszą 1 500 zł.