Mykanowska Orkiestra Dęta zagrała na

4 września bieżącego roku odbył się pierwszy dzień dożynek jasnogórskich. Obfitował on w mnogość atrakcji dla odwiedzających - zarówno mieszkańców Ziemi Częstochowskiej jak i odwiedzających ją pielgrzymów. Wśród nich znalazły się stanowiska edukacyjno-kulinarne, gdzie uczestnicy dożynek mogli wzbogacić swoją wiedzę między innymi o wiadomości z zakresu polskiego folkloru, pszczelarstwa czy ojczystym rolnictwie.

Dożynki, wraz z towarzyszącą im od lat Krajową Wystawą Rolniczą, otwarte zostały częścią oficjalną, na której to swoją przemowę wygłosił Minister Rolnictwa, a także odczytane zostały listy innych osobistości ze świata polityki i rolnictwa.

Uroczyste otwarcie uświetnione zostało przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Mykanowa, która od wielu lat nieustannie towarzyszy jasnogórskim dożynkom i wystawie rolniczej. W tym roku mogła ona zagrać dzięki uprzejmości Powiatu Częstochowskiego, ze starostą Krzysztofem Smelą na czele. Powiat Częstochowski sfinansowało oprawę muzyczną i muzyczno-taneczną wydarzenia.

Uczestnicy dożynek mieli również okazję obejrzeć występ Grupy Tanecznej "Presto", która razem z orkiestrą wykonała m. in takie utwory jak "Charlestone", czy dęty klasyk - medley "Happy Marching Band"!