Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

Ponad 300 muzyków wzięło udział w Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych, którego organizatorami byli: Starosta Częstochowski Krzysztof Smela wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Koniecpol Ryszardem Suligą.
W niedzielę 24 września do Koniecpola przybyło 9 orkiestr dętych z terenu powiatu częstochowskiego. Festiwal rozpoczął się od tradycyjnego przemarszu, gdzie królowała muzyka marszowa, barwne stroje mażoretek i ciekawe układy choreograficzne. Po przybyciu na teren Hali Sportowej w Koniecpolu rozpoczęły się prezentacje orkiestr. Wspaniałe aranżacje znanych i lubianych utworów porwały publiczność. Utalentowane mażoretki swoimi układami zaczarowały przybyłych gości. Jak zauważył Starosta Częstochowski Krzysztof Smela- z każdym rokiem widać znaczące postępy naszych orkiestr, jesteśmy prawdziwie muzycznym powiatem, z mnóstwem utalentowanych ludzi, którzy rozsławiają naszą ziemię nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Wzbudza to we mnie ogromną dumę- dodaje Starosta Smela.
Każda z orkiestr otrzymała wyróżnienie finansowe na dalszy rozwój. Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych stanowi świetną przestrzeń do wymiany doświadczeń i integracji muzycznego środowiska naszego powiatu. Władze Powiatu Częstochowskiego od lat aktywnie wspierają kulturę.
Jak mówił obecny na przeglądzie Gwidon Jelonek Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego- ideą przyświecającą wydarzeniu jest promocja największego bogactwa naszego powiat. Jest nim kapitał społeczny w postaci właśnie tak utalentowanych osób. Nasze wsparcie dla kultury w regionie widoczne jest na wielu płaszczyznach. Już 30 września zapraszamy na Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych- dodaje Gwiodn Jelonek
Serdecznie gratulujemy wszystkim
wspaniałych występów, to była niesamowita niedziela. Do zobaczenia za rok!
W przeglądzie wystąpiły:
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów
- Młodzieżowa
Orkiestra Dęta z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej
- Młodzieżowa
Orkiestra Dęta OSP Kłomnice
- Młodzieżowa
Orkiestra Dęta Dąbrowa Zielona
- Orkiestra
OSP Kruszyna
- Młodzieżowa
Orkiestra Dęta Konopiska
- Młodzieżowa
Orkiestra Dęta Koniecpol
- Orkiestra
Dęta MDK Blachownia
- Orkiestra
Dęta z OSP Drochlin
Władze powiatu kierują serdeczne podziękowania do Gminy i Miasta Koniecpol za współorganizację przeglądu.
Wśród znakomitych gości, którzy przybyli na Powiatowy Festiwal Orkiestr Dętych znaleźli się:
Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Członkowie Zarządu Powiatu Częstochowskiego : Gwidon Jelonek, Adam Morzyk, Leonard Smolarski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Częstochowskiego Grzegorz Dyner wraz z Radnymi Joanną Tekielą i Marianną Dziurą, Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga, Iwona Skorupa Dyrektor GOK w Poczesnej, Lila Deska Dyrektor GOK w Dąbrowie Zielonej, Anna Dziewior Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Częstochowie, Anetta Ujma Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Częstochowie.