Międzynarodowa Impreza Sportowa w Badmintona

W dniach 27-29.05.2022 r., w Częstochowie, na Hali Widowiskowej przy ul. Żużlowej odbyła się Międzynarodowa Impreza Sportowa w Badmintona. Sponsorem tytularnym został firma BIOFARM. Organizatorem był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy ”LOTKA” gmina Olsztyn, Stowarzyszenie ”Promyk Nadziei”, Polski Związek Badmintona, Europe Badminton. Rywalizacja obu Turniejów rozegrana została na 11 profesjonalnych kortach do badmintona, łącznie wzięło udział 350 zawodników z Litwy, Polski, Ukrainy, Węgier, Czech, Słowacji, Anglii, Izraela, Łotwy, Niemiec, Belgii, Chorwacji. Cała impreza posiadała Live Scoring i Live Streaming i była transmitowana on – line w internecie na kanałach YouTube. Powiat Częstochowski będący jednym z partnerów wydarzenia reprezentował Tomasz Nowicki z Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Jak mówił dla Częstochowskich Wieści Powiatowych Tomasz Nowicki : Obowiązkiem dobrego samorządu jest wspieranie sportu, stanowiącego bardzo ważny element wsparcia rozwoju dzieci i młodzieży. To nie tylko prewencja chorób cywilizacyjnych dzięki zajęciom ruchowym, ale przede wszystkim pożyteczna organizacja czasu wolnego. Nauka zdrowej rywalizacji i samodoskonalenia się. Ogromnie cieszy fakt, że imprezy o takim zasięgu odbywają się na ziemi częstochowskiej. Serdecznie gratuluje organizatorom i wszystkim zawodnikom.

Turniejem wiodącym był BIOFARM POLISH OPEN U17, który rozegrany został na 5 kortach w którym rywalizowało 150 zawodników. Na 6 kortach rywalizowało 200 zawodników w kategorii wiekowej 15 lat, 13 lat, 11 lat i 9 lat w BIOFARM YOUTH. Reprezentacja Polski we wszystkich kategoriach wiekowych jak i kategoriach rywalizacji zdobyła łącznie 7 medali. Zwodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych zajmujących lokaty na podium otrzymali medale, puchary, nagrody rzeczowe i upominki.