Konkurs #StandWithUkraine

Policjanci z częstochowskiej prewencji wspólnie z Powiatem Częstochowskim zapraszają uczniów szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w konkursie plastycznym. Celem konkursu jest okazanie wsparcia i szacunku dla uchodźców z Ukrainy oraz promowanie akcji #StandWithUkraine.

Obywatele Ukrainy, którzy opuszczają swoje domy i uciekają przed wojna znajdują schronienie w wielu miejscach w Polsce. Kilkaset kobiet i dzieci otrzymało już wsparcie i cały czas mogą liczyć na pomoc służb mundurowych, samorządów i mieszkańców Częstochowy i powiatu. W związku z tą trudną sytuacją sąsiadów zza wschodniej granicy częstochowski wydział prewencji wspólnie ze starostwem zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów w wieku od 9 do 18 lat, by pokazać ich rówieśnikom z Ukrainy, że mogą liczyć na ich wsparcie.
Zadanie polega na przygotowaniu pracy obrazującej wsparcie dla obywateli Ukrainy przy wykorzystaniu dowolnej techniki na kartce formatu A4 lub A3 i przesyłanie jej w formie dokumentacji zdjęciowej drogą mailową na adres: kamil.sowinski@czestochowa.ka.policja.gov.pl w terminie do 8 kwietnia 2022 roku włącznie.

Szczegółowe informacje: Konkurs #StandWithUkraine.