Powrót   |   aktualności z powiatu

TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM

Opublikowano: 2015-07-22
Data od:  2015-08-03
Data do:  2015-08-03
Rodzaj:  Zawody sportowe


Ponad tysiąc kilometrów przejadą uczestnicy tegorocznego wyścigu Tour de Pologne. Kolarze pojawią się również w Częstochowie i dwóch gminach powiatu częstochowskiego. Relacja z wydarzenia dotrze do 54 krajów świata.

Tegoroczna 72. edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 2-8 sierpnia pod hasłem „Łączymy stolice”. Uroczyste otwarcie wyścigu i start pierwszego etapu nastąpią na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, natomiast meta finałowego etapu i dekoracja zwycięzcy będą miały miejsce na Rynku Głównym w Krakowie. Kolarze pokonają w sumie 1076 kilometrów.
W Częstochowie pojawią się już drugiego dnia wyścigu - 3 sierpnia. Kolumna Tour de Pologne przejedzie po starcie honorowym na placu Biegańskiego Aleją Najświętszej Maryi Panny, ul. Popiełuszki, alejami Jana Pawła II, Kościuszki, Wolności i Niepodległości, ul. Powstańców Śląskich i Aleją Wojska Polskiego (DK-1).
Po starcie „ostrym” na ul. Bugajskiej zawodnicy wyruszą z Częstochowy na liczącą 146 km (155 km od startu honorowego) trasę do Dąbrowy Górniczej, jadąc m.in. przez gminy w powiecie częstochowskim – Olsztyn i Janów.  
Start na polskiej ziemi wtęczowej koszulce mistrza świata potwierdził Michał Kwiatkowski. Pojedzie w zespole Etixx-Quick Step belgijskiej grupy zawodowej.    - To wspaniała sprawa i sprostanie oczekiwaniom kibiców. To, które miejsce zajmie Michał, jest sprawą drugorzędną. Najważniejsze, że na trasie będziemy mogli dopingować Polaka w tęczowej koszulce – cieszy się Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.
Głównym patronem medialnym jest Telewizja Polska, która przeprowadzi transmisje ze wszystkich etapów wyścigu. Oprócz tego na antenie TVP będą się pojawiały relacje z wyścigu, kroniki poszczególnych etapów, a także kulisy odsłaniające mało znane oblicze kolarskich zawodów. Tour de Pologne będzie również transmitowany przez Eurosport – za pośrednictwem tej stacji polski wyścig trafi do 54 krajów świata, a przekaz będzie realizowany w 20 wersjach językowych.

 


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Tagi:
Czytano: 4693 razy
Dodane przez: Patryk Jeziak
Dodane: 22 Lipca 2015, zmienione: 18 Czerwca 2019
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Co z drogami w regionie częstochowskim?
Gminna Olimpiada Przedszkolaków w Lelowie
Zapraszamy na ogłoszenie wyników II Powiatowego Konkursu Literackiego
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl