Powrót   |  

Mikołajkowo w gminie Janów

Opublikowano: 2018-12-14


W dniach 6-9 grudnia 2018 r. w gminie Janów przebywał święty Mikołaj. Specjalne wydarzenia z okazji Jego wizyty zostały zorganizowane w placówkach oświatowych na terenie gminy oraz dodatkowo w: Janowie, Bystrzanowicach, Siedlcu, Złotym Potoku i Pabianicach.

6 grudnia mikołajkowo-choinkowe spotkanie ze świętym Mikołajem odbyło się w sali Urzędu Gminy oraz na rynku w Janowie. Oczekiwaniu na Gościa i prezenty towarzyszyły duże emocje oraz wesołe piosenki i quizy przygotowane i wykonane przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Janowie.
W sobotę 8 grudnia 2018 r. św. Mikołaj zajechał do Siedlca. Było dość ciepło, więc Mikołaj po wylądowaniu na Pustyni Siedleckiej przyjechał na przyczepie zapiętej do samochodu terenowego na  plac zabaw przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Siedlcu. Po krótkim odpoczynku rozświetlił choinkę, która rozbłysła w blasku fajerwerków, rozdał paczki dzieciom, a dorosłych poczęstował cukierkami. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie "SIEDLEC MAŁE JEST WIELKIE W SIEDLCU".
Tego samego dnia w godzinach wieczornych święty Mikołaj zgłosił się z prośbą do jednostki OSP Bystrzanowice, by pomóc mu dostarczyć prezenty do grzecznych dzieci, które napisały do niego list. Jego renifery były strasznie zmęczone po podróży, więc druhowie z Bystrzanowic uruchomili wóz bojowy i przystąpiliśmy do działań pomagając świętemu Mikołajowi dotrzeć do dzieci.
W godzinach dopołudniowych 9 grudnia 2018 r. święty Mikołaj w asyście Śnieżynki czekał z workiem słodkich prezentów przy wyjściu z kaplicy w Pabianicach. Następnie udał się do świetlicy, gdzie każdy kto zgłosił się podarunek musiał odpowiedzieć na wylosowaną wcześniej zagadkę. Po rozdaniu prezentów zmęczony, ale uśmiechnięty święty Mikołaj pomachał ręką na pożegnanie i udał się w dalszą podróż pełniąc swe zaszczytne obowiązki. Na zakończenie radosne dzieciaki przy ciepłej herbatce degustowały przygotowane smakołyki przy świątecznym stole. Najpiękniejszym prezentem związanym z wizytą Świętego Mikołaja w Pabianicach był uśmiech na twarzy, pamiątkowe fotografie, integracja dzieci i rodziców z sołectw Skowronów i Pabianice.

Wieczorem 9 grudnia najmłodsi Złotopotoczanie z całymi rodzinami świętowali Mikołajki w lokalnej remizie. Były występy Milusińskich wraz z Paniami z Przedszkola w Złotym Potoku, zabawy i wspólne tańce z animatorką oraz święty Mikołaj, który rozdał prezenty wszystkim dzieciom. Wspaniałą zabawę, poczęstunek oraz dekoracje złotopotockiego rynku zorganizowali: sołtys i Rada Sołecka oraz lokalni radni.


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 361 razy
Dodane przez: Patryk Jeziak
Dodane: 14 Grudnia 2018, zmienione: 17 Czerwca 2019
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Co z drogami w regionie częstochowskim?
Gminna Olimpiada Przedszkolaków w Lelowie
Zapraszamy na ogłoszenie wyników II Powiatowego Konkursu Literackiego
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl