Powrót   |   aktualności z powiatu

Szpital w Blachowni ma nowego dzierżawcę

Opublikowano: 2013-06-27


26 czerwca Zarząd Powiatu w Częstochowie podpisał umowę z firmą Polska Grupa Medyczna Spółka z o.o z siedzibą w Gliwicach, która  została nowym dzierżawcą Szpitala w Blachowni.

Dzierżawca został wyłoniony w ramach przeprowadzonego w dniach od 15 kwietnia do 29 maja br. „Drugiego przetargu pisemnego ograniczonego na  dzierżawę nieruchomości zabudowanej położonej  przy ul. Sosnowej 16 – Szpital  w Blachowni”. Oferta Polskiej Grupy Medycznej okazała się być ofertą najkorzystniejszą. Firma zaoferowała czynsz za dzierżawę nieruchomości Szpitala w wysokości 75.000 zł netto  ( 92.250 zł brutto)oraz nakłady inwestycyjne wysokości 5.100.000 zł w ciągu 6 lat. Polska Grupa Medyczna, chociaż z siedzibą w Gliwicach jest bardzo dobrze znana mieszkańcom Częstochowy i naszego powiatu. Od ponad 10 lat prowadzi w szpitalu przy ul. Mickiewicza w Częstochowie Regionalne Centrum Chorób Serca i Naczyń im. Polonii Świata. Podobne oddziały prowadzone są min. w Chorzowie, Kluczborku i Sosnowcu.
Już w dniu wczorajszym podczas spotkania z Zarządem Powiatu nowi dzierżawcy Szpitala w Blachowni deklarowali chęć spotkania z personelem pracującym obecnie w Blachowni, do którego mogłoby dojść jeszcze w lipcu. Zapewniono także obecnych w trakcie podpisywania umowy członków Zarządu Powiatu, że dotychczasowi pracownicy otrzymają po przejęciu szpitala przez spółkę oferty zatrudnienia. Słowa te są niezwykle istotne, gdyż personel szpitala wielokrotnie wyrażał swoje obawy związane z ewentualnością utraty dotychczasowych miejsc pracy.
Planowane przejęcie szpitala w Blachowni przez Polską Grupę Medyczną powinno nastąpić zgodnie z podpisaną wczoraj umowąw grudniu 2013 roku.Do tego czasu szpital prowadzony będzie przez dotychczasowego dzierżawcę.Polska Grupa Medyczna dzierżawić będzie szpital w Blachowni przez okres 25 lat.
Zarząd Powiatu oraz przedstawiciele Polskiej Grupy Medycznej deklarują pełna wolę współpracy w celu osiągnięcia przez placówkę w Blachowni jak najwyższych standardów medycznych.


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 1086 razy
Dodane przez: Patryk Jeziak
Dodane: 27 Czerwca 2013, zmienione: 19 Kwietnia 2015
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Ruszyła przebudowa drogi do Turowa
  • Ruszyła przebudowa drogi do Turowa
  • Rozpoczął się kapitalny remont drogi powiatowej, biegnącej z Olsztyna przez Turów do końca ul. Szkolnej. Droga będzie gotowa jesienią.
Rekordowy Puchar nordic walking w Olsztynie
Jarmark Wielkanocny w Lelowie
  • Jarmark Wielkanocny w Lelowie
  • W Niedzielę Palmową, 29 marca 2015 r. na targowisku „Mój Rynek” w Lelowie odbył się Jarmark Wielkanocny.
Przygotowania do święta plonów
  • Przygotowania do święta plonów
  • Gospodarzem tegorocznych Dożynek Powiatowych, które  odbędą się w drugą  niedzielę września (08.09.2013), będzie gmina Dąbrowa...
2013 Rokiem Kardynała Augusta Hlonda
Nabór wniosków o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej
Kolejne miliony na drogi
  • Kolejne miliony na drogi
  • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
V Konkurs Fotograficzny „Piękno Ziemi Częstochowskiej”
Konkurs Nasza Jura
  • Konkurs Nasza Jura
  • Galeria Sztuki Arche ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży p.t. NASZA JURA, organizowany p od patronatem Wójta...
XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny ARCHITEKTURA MOJEGO KRAJOBRAZU

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl