CEPIK-2.0

 

W dniu 13 listopada 2017r. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło System Informacyjny Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0)

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że należy  liczyć się z licznymi utrudnieniami  w zakresie:

 rejestracji pojazdów, wydawania stałych dowodów rejestracyjnych, wymiany DR, dokonywania adnotacji danych, wyrejestrowania pojazdów

i innych czynnościach.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

Powrót   |   aktualności z powiatu

Szpital w Blachowni ma nowego dzierżawcę

Opublikowano: 2013-06-27


26 czerwca Zarząd Powiatu w Częstochowie podpisał umowę z firmą Polska Grupa Medyczna Spółka z o.o z siedzibą w Gliwicach, która  została nowym dzierżawcą Szpitala w Blachowni.

Dzierżawca został wyłoniony w ramach przeprowadzonego w dniach od 15 kwietnia do 29 maja br. „Drugiego przetargu pisemnego ograniczonego na  dzierżawę nieruchomości zabudowanej położonej  przy ul. Sosnowej 16 – Szpital  w Blachowni”. Oferta Polskiej Grupy Medycznej okazała się być ofertą najkorzystniejszą. Firma zaoferowała czynsz za dzierżawę nieruchomości Szpitala w wysokości 75.000 zł netto  ( 92.250 zł brutto)oraz nakłady inwestycyjne wysokości 5.100.000 zł w ciągu 6 lat. Polska Grupa Medyczna, chociaż z siedzibą w Gliwicach jest bardzo dobrze znana mieszkańcom Częstochowy i naszego powiatu. Od ponad 10 lat prowadzi w szpitalu przy ul. Mickiewicza w Częstochowie Regionalne Centrum Chorób Serca i Naczyń im. Polonii Świata. Podobne oddziały prowadzone są min. w Chorzowie, Kluczborku i Sosnowcu.
Już w dniu wczorajszym podczas spotkania z Zarządem Powiatu nowi dzierżawcy Szpitala w Blachowni deklarowali chęć spotkania z personelem pracującym obecnie w Blachowni, do którego mogłoby dojść jeszcze w lipcu. Zapewniono także obecnych w trakcie podpisywania umowy członków Zarządu Powiatu, że dotychczasowi pracownicy otrzymają po przejęciu szpitala przez spółkę oferty zatrudnienia. Słowa te są niezwykle istotne, gdyż personel szpitala wielokrotnie wyrażał swoje obawy związane z ewentualnością utraty dotychczasowych miejsc pracy.
Planowane przejęcie szpitala w Blachowni przez Polską Grupę Medyczną powinno nastąpić zgodnie z podpisaną wczoraj umowąw grudniu 2013 roku.Do tego czasu szpital prowadzony będzie przez dotychczasowego dzierżawcę.Polska Grupa Medyczna dzierżawić będzie szpital w Blachowni przez okres 25 lat.
Zarząd Powiatu oraz przedstawiciele Polskiej Grupy Medycznej deklarują pełna wolę współpracy w celu osiągnięcia przez placówkę w Blachowni jak najwyższych standardów medycznych.


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 2139 razy
Dodane przez: Patryk Jeziak
Dodane: 27 Czerwca 2013, zmienione: 21 Maja 2018
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
VI Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży Gminy Lelów oraz gmin sąsiadujących
Promocja książki "Dziennik z lat 1940-1943"
Zapraszamy na III Spartakiadę Gmin Powiatu Częstochowskiego
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl