Powrót   |  

Strażacy z Gminy Janów świętowali w Lgoczance

Opublikowano: 2018-05-10


Prezentacje, pokazy, konkursy, atrakcje dla dzieci i dorosłych, bieg, Disco Dance z Damianem Banasiakiem i wyborna grochówka, to tylko wybrane atrakcje zorganizowane 5 maja 2018 r. w Lgoczance w ramach Gminnego Dnia Strażaka.

Obchody rozpoczęły się Mszą św. w intencji strażaków, celebrowaną w Kaplicy p.w. MB Nieustającej Pomocy w Lgoczance przez ks. Jacka Seredykę, proboszcza Parafii p.w. NMP w Staromieściu.

O oprawę muzyczną nabożeństwa i przemarszów zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lelowa. Uroczystego charakteru wydarzeniu dodały poczty sztandarowe Jednostek OSP z: Bystrzanowic, Janowa, Piasku i Żurawia.
Serdeczne podziękowania za zaangażowanie, poświęcanie czasu, zdrowia, a nawet życia złożyli strażakom m.in.:  posłanka na Sejm RP – Lidia Burzyńska, wicewojewoda śląski – Mariusz Trepka, wiceprezes Zarząd Oddziału Wojewódzkiego, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Częstochowie, starosta Powiatu Częstochowskiego – dh Krzysztof Smela, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie - st. bryg. Janusz Benduch, wójt Gminy Janów – Joanna Ścigaj, przewodniczący Rady Gminy Janów – Stefan Zatoński,  oraz prezes Zarządu Gminnego OSP w Janowie – dh Adam Markowski, który prowadził wydarzenie. Do zabawy w Lgoczance strażacy z Gminy Janów postanowili zaprosić także mieszkańców okolicznych miejscowości. Występy na scenie rozpoczął lokalny zespół śpiewaczy „Czerwone Szpileczki”.

Sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego i technicznego z cięciem samochodu i zabezpieczeniem poszkodowanego.
Wielkie emocje wzbudził konkurs dla dzieci do lat 10, polegający na pompowaniu wody z hydronetki tak, aby trafić jej strumieniem w ok. 10 cm otwór, za którym był pojemnik z elektronicznym sygnalizatorem napełnienia. Konkurs zorganizowany przez jednostkę OSP Bystrzanowice pod przewodnictwem prezesa Zbigniewa Haładusa wygrały pary: Mikołaj i Daniel Różyccy, Ola Adamczyk i Nadia Słabosz oraz Dawid i Mariusz Mizgałowie.
W tradycyjnym rzucie podkową, organizowanym przez prezesa Zarządu Gminnego OSP w Janowie – dha Adama Markowskiego, szczęściarzami okazali się: dh Artur Liberda, dh Zbigniew Haładus oraz Justyna Gradek z „Czerwonych Szpileczek”.
Dodatkowo, z inicjatywy OSP w Piasku i przy współpracy z Nadleśnictwem Złoty Potok, odbył się I Jurajski Bieg św. Floriana, w którym uczestnicy mieli do pokonania pięciokilometrowy dystans duktami leśnymi. Miejsca na podium zajęli kolejno: Jerzy Kapral z Lgoczanki, dh Andrzej Adamowski z Piasku i Radosław Haluk z Huciska. W międzyczasie najmłodsi oblegali dmuchawca, a pozostali korzystali ze strzelnicy paintballowej.
Gwiazdą wieczoru był Damian Banasiak z muzyką Disco Polo Dance, a otwartą zabawę taneczną poprowadził Łukasz Orlikowski.
Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Janów, Zarząd Gminny OSP w Janowie, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie, KGW Lgoczanka oraz sołectwa: Bystrzanowice, Bystrzanowice Dwór, Lgoczanka, Sokole Pole i Teodorów. Gospodarzem było OSP Bystrzanowice.


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 706 razy
Dodane przez: Patryk Jeziak
Dodane: 10 Maja 2018, zmienione: 19 Marca 2019
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Wyniki I Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej w Lelowie
Nowe ułatwienia w składaniu e-sprawozdań i CIT-8
 • Nowe ułatwienia w składaniu...
 • Od 13 marca 2019 r. osoby prawne (działające poza sektorem finansowym) mogą sporządzać sprawozdania finansowe za pomocą aplikacji...
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl